سیستم گرمایشی GSI

لوله کشی سیستم گرمایش

متداول ترین نوع روش های گرمایشی استفاده از سیستم حرارت مرکزی میباشد.که فقط حرارت مورد نیاز ساختمان ها را در فصول سرد تامین میکند.در سیستم حرارت مرکزی حرارت تولید شده توسط یک سیال (آب گرم یا بخار)از طریق وسایل پخش حرارت در فضای ساختمان توزیع میشود.

انواع لوله کشی سیستم گرمایش

1.سیستم سنتی.لوله کشی به روش سنتی همان لوله کشی های معمول میباشد که در قدیم در ساختمانها اجرا شده وهنوز هم در حال اجرا میاشد.در این روش آب رفت و برگشت پکیج یا موتورخانه مستقیما وارد سیستم میشود.این روش نیاز به لوله واتصالات با کیفیت دارد زیرا به مرور زمان مخصوصا اتصالات از آب بندی میفتند.گروه صنعتی gsi  با انجام ازمایشات مختلف در آزمایشگاه به تولید انبوهی از لوله واتصالات رسیده است که با توجه به انبساط وانقباض در اثر اختلاف دما هیچ گونه نشتی و مشکلی پیدا نخواهد کرد.

انواع روش های لوله کشی سنتی

1لوله کشی مستقیم

2.لوله کشی برگشت معکوس

 

 

2.سیستم کلکتوری
در روش کلکتوری آب بعد از خروج از پکیج یا موتورخانه وارد کلکتور میشود وکلکتور توسط شیرهایی که به آن نصب شده است آب را به طور مستقیم به سیستم پخش میکند.کلکتورها به دوصورت وجود دارند.کلکتورهای دستی و کلکتورهای اتوماتیک. کلکتورباید با اصول مهندسی ساخته شود.جنس وساخت کلکتور باید طوری باشد که فشار آب در سیستم یکنواخت باشد واز رسوب آب داخل خود جلوگیری کند.

مزایای سیتم کلکتوری

1.آب وارد شده به سیستم به همه رادیاتورها با سرعت و شدت یکنواخت پخش میشود.

2.دورترین و نزدیکترین رادیاتور اختلاف دمایی با یکدیگر ندارند.

3.قطع و وصل کردن رادیاتورها به صورت مجزا.

4.در صورت مشکل مداری که دچار مشکل شده است را قطع میکنیم و بخشهای دیگر سیستم در حال انجام کار میباشد.

مراحل اجرای سیستم کلکتوری

1.با چک کردن نقشه ساختمان محل نصب پخش کننده های حرارت را بدست آورید.بهترین مکان جهت نصب پخش کننده های خروجی دیوار خارجی و زیر پنجره های خارجی میباشد.

2.سپس طرح شبکه لوله کشی پکیج را بدست آورید.طراحی سیستم لوله کشی گرمایش توسط کارشناسان گروه صنعتی gsi انجام میشود.با داشتن نقشه پلان ساختمان میتوان بهترین محل نصب پخش کننده های حرارت را مشخص کرده و  چگونگی اجرا توسط مجریان گروه را مشخص میکنیم.

3.برآورد متریال کرده وسپس به لوله کشی پکیج اقدام کنید.

4.کلکتور مورد نظر را آماده کرده ودر جای مناسب نصب کنید.انتخاب سایز ونوع کلکتور بستگی به تعداد مصرف کننده ودبی مصرفی داردکه توسط کارشناسان گروه این کار انجام شده ودر نقشه تاسیسات طراحی میشود.

5.ابتدا لوله های اصلی رفت و برگشت از پکیج را اجرا کرده سپس لوله های وسایل پخش کننده حرارت را اجرا کنید.سایز لوله اصلی پکیج به کلکتور هم باید محاسبه شود.سایز لوله اصلی رفت وبرگشت هم بستگی به نعداد مصرف کننده و مقدار دبی جریانی دارد.

6.بد ازاتمام لوله کشی تمام ورودی وخروجی ها را با درپوش کامل آببند کنید.

7.سیستم را آبگیری وبه وسیله تلمبه تست سیستم را با فشار 10بار به مدت 1ساعت زیر تست قرار میدهیم.تست نهایی و کنترل لوله کشی توسط کارشناسان گروه نظارت میشود.تست نهایی باید به وسیله آب آشامیدنی انجام شود.

8.سیستم را تخلیه کرده و روی تمامی لوله ها را با ملات سیمان میپوشانیم.در فصل زمستان سیستم را باید کاملا تخلیه کرده تا از یخ زدگی محافظت شود

نکات مهم در لوله کشی سیستم گرمایش

1.برای بهتر داغ شدن وسایل پخش حرارت از تعداد زانویی کمتری استفاده کنید.

2.وسایل پخش حرارت بهتر است زیر پنجره ویا سمت دیوارهای خارجی قرار گیرند.

3.حتی الامکان کوتاهترین مسیر را جهت لوله کشی انتخاب واجرا کنید.

4.تمامی لوله ها به وسیله عایق پوشانده شوند تا از تلفات حرارتی جلوگیری شود.

5. جعبه کلکتور رادرفضاهایی مانند تراس یا آشپزخانه نصب شود.

6. از ولوهای رفت وبرگشت اصلی روی کلکتور استفاده شود.

7. جهت سهولت در تعمیرات ولوهای کلکنور به صورت کوپلی اجرا شود.

8. در بالاترین نقطه اتصال شیر هواگیری نصب شود.

9. در فصل سرما پس از تست حتما تمامی آب داخل لوله ها تخلیه شود.

10. در سیستم کلکتوری کلکتور رفت در بالا و کلکتور برگشت در پایین نصب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نمایندگی